گزارش گشت پرنده نگری کودکان مهدکودک نونهالان به مناسبت هفته محیط زیست

5 ژوئن، مصادف با 15 خرداد، از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم نسبت به حفظ محیط زیست و تحریک سیاستمداران در راستای تصمیم گیری های حفاظت از گونه های زیستی جانوری و جلوگیری از تخریب محیط زیست، به عنوان روز جهانی محیط زیست انتخاب شده‌است. تشکل ها و نهادهای مختلف زیست محیطی تلاش می کنند به این بهانه و در طول هفته منتسب به این روز با برگزاری برنامه ها و رویدادهای مختلف، حساسیت گروه های مختلف جامعه را نسبت به مسائل زیست محیطی افزایش دهند.

به همین مناسبت و باتوجه به اهمیت این موضوع و دغدغه اعضای انجمن پرنده شناسان آوای بوم نسبت به آشنایی کودکان و ایجاد حس تعلق نسبت به محیط زیست و زیستگاه طبیعی پرندگان، در روز دوشنبه 20خردادماه 98 انجمن پرنده شناسان آوای بوم میزبان تعداد قابل توجهی از کودکان مهدکودک و پیش دبستانی نونهالان بود.


در این روز تعدادی از اعضای این انجمن درکنار کودکان به گشت پرنده نگری در پارک ناژوان و تماشای چرخ ریسک پشت بلوطی و لانه این پرنده زیبا پرداختند. همچنین در این گشت کودکان استفاده و کاربرد دوربین دوچشمی را تجربه نمودند و با کتاب راهنمای پرندگان ایران و برخی از گونه های موجود در این کتاب آشنا و درکنار بازی سرخوشانه در طبیعت با تصاویر، آواز و صدای پرندگانی چون پری شاهرخ، هدهد، دارکوب، چرخ ریسک بزرگ، چرخ ریسک پشت بلوطی و بلبل آشنا شدند و از موسیقی و انرژی طبیعت لبریز شدند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *