کارگاه آنلاین پرندگان ایران و پرنده نگری

برگزاری کارگاه آموزشی آنلاین پرنده نگری در بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق

بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق یک سازمان فعال در شهرستان اصفهان است که تا کنون ۱۲ مدرسه ی مختلف را در افتتاح و آن ها را مدیریت میکند. این بنیاد احیرا اقدام به اجرای طرحی موسوم به مدارس سبز در مدارس زیر مجموعه ی خود نموده است که در این طرح برنامه های مختلف زیست محیطی با همکاری دانش آموزان این مدارس انجام میگیرد. به منظور افزایش دانش دانش آموزان در ارتباط با حیات وحش و گونه های جانوری کشور ایران، مدیریت طرح مدارس سبز در این بنیاد با همکاری انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی آنلاین پرنده نگری و آشنایی با پرندگان ایران نمود. تصمیم به آنلاین بودن این کارگاه با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور گرفته شد. کارگاه آموشی آنلاین پرنده نگری در محل دبیرستان امام صادق اصفهان و در محوطه ی باز آن برگزار شد و تصویر کارگاه به صورت زنده در صفخات اینستاگرام این مجموعه و همچنین شبکه ی آپارات آن پخش گردید.

موضوعات مطرح شده در کارگاه آموزشی آنلاین پرنده نگری

با توجه به مدت زمان محدود این کارگاه (۶۰ دقیقه) و مخاطبین هدف آن که طیف سنی وسیعی از کودکان و نوجوانان بودند، موضوعات مطرح شده در ارتباط با جذابیت های پرندگان ایران و معرفی اجمالی پرنده نگری و نحوه ی پرنده نگر شدن برای مخاطبین بود تا بتوان به بهترین نحو دانش آموزان را به مطالعه ی بیشتر در مورد پرندگان ترغیب نماید. همچنین در ارتباط با جفت گیری پرندگان ، لانه سازی در پرندگان ، پرنده های مهاجر، لوازم پرنده نگری و گونه هایی چون بادخورک، دارکوب و هد هد مطالبی ارائه شد.

بخش هایی از این کارگاه آنلاین در سه بخش مختلف در شبکه ی مدارس سبز در وبسایت آپارات منشر شده است که در زیر بخش هایی از آن را میبینید:

قسمت اول کارگاه: پرندگان ایران

قسمت دوم کارگاه: پرنده شناسی

قسمت سوم کارگاه: پرنده نگری

اطلاعات تماس


آدرس: اصفهان، خیابان سجاد، خیابان ارباب، کوچه قصر، پلاک ۲

ایمیل: info@avayeboom.com

شماره تماس: ۰۹۹۱۴۰۱۳۷۸۱

جستجوی سریع


نماد اعتماد الکترونیکی

4/UgEVjFgR-8qhAZpwJM6Bfl2C6MggkekGB1w7nytXkYQxb-7eYEKPl0Q