برگزاری کارگاه پرنده نگری در بوشهر

برگزاری کارگاه پرنده نگری در بوشهر

بوشهر شهری با ظرفیت های فراوان پرنده نگری در کشور است. فعالان پرنده نگری در این شهر در پاییز سال 1396 اعلام نمودند که اولین باشگاه پرنده نگری این شهر با نام باشگاه پرنده نگری چکاوک آغاز به کار نموده است.

این باشگاه پرنده نگری برای شروع فعالیت های خود، تصمیم به برگزاری یک کارگاه جامع و مقدماتی پرنده نگری گرفت. در این راستا باشگاه پرنده نگری چکاوک با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر و با همراهی سازمان فنی و حرفه ای این استان، در تاریخ 2 و 3 آذر ماه اولین کارگاه پرنده نگری رسمی خود را برگزار نمودند.

در این کارگاه که ایمان ابراهیمی، مدیر عامل موسسه پرنده شناسان آوای بوم به عنوان مدرس حضور داشت، افراد فعال در حوزه ی گردشگری و محیط زیست شرکت کردند.

شرکت کنندگان در این کارگاه پرنده نگری، با مفاهیم و تعاریف پرنده نگری، ابزار و وسایل پرنده نگری، روش های شناسایی پرندگان و باید ها و نباید های پرنده نگری آشنا گردیدند. همچنین شرکت کنندگان با صنعت گردشگری پرنده نگری در دنیا و ایران بیشتر آشنا شدند.

در هر دو روز کارگاه، ساعاتی نیز برخی از شرکت کنندگان به همراه مدرس کارگاه به پرنده نگری در حاشیه شهر پرداختند.

همچنین صدا و سیمای استان بوشهر نیز خبر برگزاری این کارگاه را پوشش داده و دقایقی را به معرفی ظرفیت های پرنده نگری بوشهر اختصاص داد.

تصاویری از این کارگاه و پوستر برگزاری آن را در زیر مشاهده میکنید:

پرنده نگری در بوشهر

پرنده نگری تلوزیون

 

Date

16 آذر 1396

Categories

آموزش

Get in Touch

Avayeboom Society

AJam apartment. chahar bagh street.
isfahan. iran

 

T+983136516212