برنامه مشارکتی پرنده نگری کودکان و نوجوانان گروه گردشگری کودک اصفهان

در تاریخ 7 اردی بهشت 97  تعدادی از کودکان و نوجوانان برای شرکت در کارگاه آموزشی و برنامه عملی پرنده نگری به همراه مادران و سرپرست گروه گردشگری کودک اصفهان  سرکار خانم آویزه در مرکز پرنده نگری اصفهان حضور داشتند.

این گروه در اصفهان به صورت تخصصی برنامه هایی برای کودکان و نوجوانان به منظور ارتقا سطح معلومات و رشد کودکان اجرا میکند….

در ابتدا کارگاه آموزشی پرنده نگری برای آشنایی افراد با پرنده نگری و مباحث مربوط  به آن توسط کارشناس پرنده نگری برگزار شد. در این کارگاه توضیحاتی در رابطه با پرندگان, محل زندگی آنها, پرنده نگری, نحوه شناسایی پرندگان, باید ها و نباید های پرنده نگری و غیره صحبت شد. در انتهای کارگاه افراد عکس های پرندگانی که میتوانند در پارک کوهستانی صفه ببینند, مشاهده کردند.

پس از تقسیم دوربین های دوچشمی بین افراد, پیمایش مسیر برای پرنده نگری را آغاز کردند. در این برنامه افراد تعداد 10 گونه پرنده از جمله سسک درختی کوچک, سسک سر سیاه, دم سرخ و… را در دفترچه های خود ثبت کردند.در طی برنامه تمامی سوالات افراد پاسخ داده شد. در انتهای برنامه کودکان علاقه مند اقدام به دریافت کارت عضویت پرنده بان جوان کردند.

 

تفریح کودکانپرنده نگری کودکان

پرنده بان جوان

Rate this post