مدیریت مشارکتی زیست بوم دشت و تالاب ارژن

مدیریت مشارکتی زیست‌بوم در حوزه‌ی تالاب ارژن

پروژه‌ی مدیریت مشارکتی زیست‌بوم در حوزه‌ی تالاب ارژن پروژه ای است که انجمن میراث پریشان واقع در کازرون با همکاری SGP/UNDP در حوزه‌ی تالاب ارژن اجرا مینماید. بخشی از فعالیت‌های تعریف شده در این پروژه مرتبط با توسعه‌ی پرنده نگری، افزایش آگاهی عمومی در خصوص پرندگان در جامعه‌ی محلی و مطالعات تکمیلی در خصوص پرندگان منطقه است. انجمن آوای بوم و انجمن میراث پریشان تفاهم‌نامه‌ای را امضا نمودند که طی آن، انجام بخش پرنده نگری و پرنده شناسی این پروژه به آوای بوم واگذار گردید.

در طی این پروژه آوای بوم ضمن برگزاری کارگاه‌های آموزشی در منطقه به تولید محتوای بصری در حوزه‌ی پرندگان دشت ارژن پرداخته تا ضمن آن بتواند آگاهی عمومی را نسب به تنوع زیستی پرندگان افزایش داده و حفاظت پرندگان را بهبود بخشد. همچنین انتخاب پرنده‌ یا پرندگان شاخص منطقه و تربیت و آموزش راهنمایان پرنده‌نگری در این پروژه توسط آوای بوم انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است همکاری انجمن آوای بوم و انجمن میراث پریشان در طی دو سال اخیر همواره وجود داشته و این دو انجمن در حوزه‌های مختلف در کنار یکدیگر فعالیت نموده‌اند.

مدیر این پروژه از طرف انجمن آوای بوم، جناب آقای امین سیفی میباشند و چنانچه مایل به همکاری در پروژه هستید و یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید میتوانید از طری شماره‌ی زیر با ایشان در تماس باشید:

۰۹۱۲۲۴۴۲۱۲۳

امین سیفی

 

گزارش نهایی پروژه (انتخاب گونه‌ی پرچم در دشت ارژن):

پروژه‌ی مدیریت مشارکتی زیست‌بوم در حوزه‌ی تالاب ارژن در پایان سال ۱۴۰۱ پایان یافت.

گزارش نهایی آوای بوم در قسمت انتخاب گونه‌ی پرچم در زیر قابل دانلود است.

2 پاسخ
 1. عیسی خسروانی
  عیسی خسروانی گفته:

  درود بر سبزاندیشان و نگهبانان زیست بوم ایران عزیز. سپاسگزار مهربانی و زحمات دلسوزانه انجمن آوای بوم و انجمن میراث پریشان.

  پاسخ
 2. عیسی خسروانی
  عیسی خسروانی گفته:

  درود بر شما سبز اندیشان و حافظان طبیعت ایران*امکان ثبت نام در سایت را ندارم.*

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *