کارآفرینی در محیط زیست

برگزاری وبینار کارآفرینی در محیط زیست با تاکید بر تنوع زیستی

کارآفرینی در محیط زیست یکی از مهم ترین ستون های تضمین کننده ی بقای رشته ی محیط زیست و توان گرفتن متخصصان آن در کشور است. از معضلات اصلی فارغ التحصیلان رشته ی محیط زیست در حال حاضر، نبود بازار کار مناسب برای چنین رشته هایی است. حیات وحش کشور نیز از نبود اشتغال در این حوزه ضربه خورده و حفاظت از آن دچار مشکلاتی شده است.

به همین دلیل انجمن علمی محیط زیست دانشکده ی تربیت مدرس مازندان، تصمیم به برگزاری وبیناری در خصوص کارآفرینی در محیط زیست با تاکید بر تنوع زیستی گرفتند. در این ارتباط جناب آقای دکتر قاسمپوری– از اساتید برجسته ی محیط زیست کشور- با همکاری انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم این وبینار را برگزار نمودند. در این وبینار که تدریس آن را ایمان ابراهیمی- مدیر عامل انجمن آوای بوم- به عهده داشت و در تاریخ ۸ مهر ۹۹ برگزار شد، در ارتباط با مشاغلی که در دنیا در حوزه ی حیات وحش و تنوع زیستی شکل گرفته است صحبت گردید.

حاضران در وبینار که تعداد آن ها در مجموع بیش از ۷۰ نفر از جمله چندین تن از اساتید دانشگاهی بودند، در طول برنامه به فرصت های اشتغالی که در حوزه ی محیط زیست رد دنیا وجود دارد اما در کشور ایران از آن ها غفلت شده است آشنا شدند. از جمله ی این مشاغل میتوان به مدیریت داوطلبین حفاظت از حیات وحش، مراکز نگهداری حیات وحش، راهنمای تخصصی تور های حیات وحش و آموزشگری حیات وحش اشاره کرد.