کارگاه حفاظت و اخلاق در پرنده نگری

برگزاری کارگاه حفاظت و اخلاق در پرنده نگری

این کارگاه آموزشی در حوزه “حفاظت و اخلاق در پرنده نگری” در تاریخ 19 آذر 1399 بصورت آنلاین برای مخاطبین هدف خود که پرنده نگرها و علاقمندان به پرنده نگری است، توسط انجمن آوای بوم و همکاری خانم شهرزاد فتاحی اجرا شد.
با طراحی پوستر جهت اطلاع رسانی به منظور حضور در کارگاه، در روزهای قبل از اجرا، مراتب از طریق صفحات مختلف انجمن آوای بوم به نظر علاقمندان رسید و تعدادی ازدوست داران طبیعت به این کلاس آموزشی پیوستند.
با توجه به گسترش فعالیت پرنده نگری در سالهای اخیر و تاکید بر حفاظت زیستگاه های مختلف پرندگان و جانوران، لازمه رعایت کد های اخلاقی و رفتاری در پرنده نگری مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که پرنده نگری تفریحی سالم همراه با کسب اطلاعات و لذت از مواهب طبیعت است دانستن این اصول اخلاقی در برنامه های پرنده نگری از نکات اصلی به شمار می رود.
وظیفه هر پرنده نگر حفظ تمام گونه های طبیعت است چرا که بقای پرندگان به تمام اجزای طبیعت وابسته است و در صورت آسیب و تغییر هر یک از اجزای طبیعت، در روند زندگی آنان خلل وارد میشود. یک پرنده نگر مسئول قبل از پرنده نگری بایستی امنیت و آرامش پرنده و حفظ محیط طبیعی او را مدنظر داشته باشد.
دستورالعمل هایی اخلاقی در فعالیت های پرنده نگری بایستی در قالب استاندارد توسط گردشگران حیات وحش اجرا شود و در واقع پرنده نگرها ملزم به رعایت و اجرای بایدها و نبایدهای پرنده نگری هستند.

در کارگاه حفاظت و اخلاق در پرنده نگری که تدریس آن را شهرزاد فتاحی به عهده داشت، کد های اخلاقی در پرنده نگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بحث حفاظت حیات وحش در پرنده نگری به صورت جدی تر مورد تشریح واقع شد. با توجه به شرایط پاندمی بیماری کرونا، این کارگاه نیز همانند کارگاه های اخیر آوای بوم به صورت آنلاین و در بستر اسکای روم تشکیل گردید.

کد های اخلاقی پرنده نگری

1/5 - (1 امتیاز)