رونمایی از کتاب مهاجرت پرندگان

رونمایی حضوری و آنلاین از کتاب مهاجرت پرندگان نوشته‌ی ایمان ابراهیمی

مراسم رونمایی از کتاب مهاجرت پرندگان پرندگان مهاجر ایران روز سه شنبه ۷ بهمن ماه در پردیس کتاب واقع در سیتی سنتر اصفهان برگزار گردید. در این برنامه که با حضور چندین نفر از کارشناسان پرندگان، عکاسان حیات وحش و اعضای سازمان های مردم نهاد برگزار گردید، بر کمبود منبعی در ارتباط با مهاجرت پرندگان و معرفی پرندگان مهاجر ایران تاکید شد. برنامه ی رونمایی از کتاب مهاجرت پرندگان ، پرندگان مهاجر ایران به دلیل شیوع بیماری کرونا بدون برنامه ی سخنرانی و با جلوگیری از تجمع زیاد شرکت کنندگان برگزار گردید. در این برنامه سرکار خانم سعادتی- مدیر آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، لوح یادبودی را از طرف آن اداره کل به نویسنده‌ی کتاب تقدیم نمود.

همچنین برنامه ی رونمایی دیگری به صورت آنلاین برای علاقه مندان در شهر های دیگر در روز چهارشنبه ۸ بهمن ماه با سخنرانی اساتیدی چون علیرضا هاشمی و دکتر آرش حبیبی آزاد برگزار شد.
پرندگان نمادی فرحبخش از طبیعت و حیات هستند که ما بیشتر روزها از لذت تماشای آنها بهره‌مند می‌شویم. از میان ۵۵۶ گونه پرنده‌ای که تا به امروز در ایران شناسایی شده، بیش از نیمی مهاجر هستند و مهاجرت بی‌شک پررمز و رازترین رفتار پرندگان است.
کتاب مهاجرت پرندگان، پرندگان مهاجر ایران شکل‌گیری مهاجرت پرندگان در دنیا تا وضعیت بقای امروز آنها را در ایران تشریح کرده است. این اثر تلاشی است برای افزایش دانش ما دربارۀ پرندگان مهاجر تا مشوقی باشد برای لذت بردن بیشتر از تماشای آنها و تلاش آگاهانه‌ در جهت حفاظتشان. به‌منظور درک بهتر مطالب و لذت بیشتر از مطالعۀ آن، در این کتاب از تصاویر ۲۳ عکاس حرفه‌ای حیات وحش ایران استفاده شده است.
نگارنده‌ی این اثر، ایمان ابراهیمی موسس انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم در اصفهان است که سال های زیادی از عمر خود را صرف مطالعه، پژوهش و آموزش در ارتباط با پرندگان کرده است. وی مدرس رسمی پرندگان از سوی وزرات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و در استان های بسیاری از کشور به محیطبانان و کارشناسان و راهنمایان طبیعت گردی در ارتباط با پرندگان و پرنده نگری آموزش داده است.
کتاب مهاجرت پرندگان، پرندگان مهاجر ایران در انتشارات نقش مانا به چاپ رسیده است. مدیر تولید این اثر حشمت الله انتخابی، ویراستار سرکار خانم بهجت قریشی‌نژاد، صفحه آرا سرکار خانم مرضیه کوچک‌زاد و طراح جلد آن سرکار خانم نعیمه وجدانی‌فخر است.

لینک خرید آنلاین کتاب مهاجرت پرندگان، پرندگان مهاجر ایران

لینک مشاهده‌ی رونمایی آنلاین کتاب مهاجرت پرندگان در وبسایت گلونی

رونمایی از کتاب مهاجرت پرندگان پرندگان مهاجر ایرانرونمایی از کتاب نوشته ی ایمان ابراهیمی