سایت دیوار

نامه ی انجمن آوای بوم به سایت دیوار در ارتباط با خرید و فروش حیات وحش

انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم طی نامه ای که به امضای ۲۲۳ شخصیت حقیقی و حقوقی رسید، از سایت دیوار رسما تقاضا کرد که سریعا وضعیت خرید و فروش حیات وحش در این سایت را اصلاح کند. سایت دیوار در سال های اخیر به یکی از سیاه ترین بستر های خرید و فروش حیات وحش در کشور مبدل شده است و تعداد گونه های حیات وحش که در این وبسایت خرید و فروش میشود به حدی رسیده است که عملا برخورد با متخلفان را دشوار و بعضا ناممکن کرده است.

در این ارتباط انجمن آوای بوم نامه ای خطاب به سایت دیوار نوشته و به مدیریت این سایت وظیفه ی اجتماعی، اخلاقی و قانونی خود را یادآور شد و درخواست کرد هرچه سریع تر این وضعیت در سایت دیوار اصلاح گردد. تصویر این نامه که در زیر آمده است، به امضای ۲۲۳ شخصیت حقیقی و حقوقی فعال در حوزه ی محیط زیست و پژوهش تنوع زیستی رسیده است.

جلسه ی سایت دیوار با فعالان محیط زیست

پس از آنکه خبر نامه ی انجمن آوای بوم به سایت دیوار در خبرگزاری های ایمنا و برنا منتشر گردید، مدیران وبسایت دیوار جلسه ای را با حضور فعالین مطرح محیط زیست کشور تشکیل دادند. در این جلسه که افرادی چون محمد درویش، احمد بحری، ایمان ابراهیمی، رضا ساکی، حمیدرضا میرزاده و بازیگر سرشناس حامی حیوانات، خانم میترا حجار حضور داشتند، وبسایت دیوار به ارائه ی گزارشی از عملکرد خود پرداخت.

در ادامه مقرر شد انجمن آوای بوم جلساتی به منظور آموزش تشخیص پرندگان و پستانداران اهلی از وحشی برای کارشناسان بخش فنی و محتوای وبسایت دیوار برگزار کند و انجمن نذر طبیعت تشخیص خزندگان وحشی از اهلی را در جلساتی آموزش دهد. همچنین انجمن نذر طبیعت مسئولیت برگزاری جلسه ی مشترک مدیران سایت دیوار با فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور را نیز پذیرفت.

در حال حاضر (۲۸ تیرماه ۹۹) تمامی جلسات لازم و مقرر شده برگزار شده است. انجمن آوای بوم در حال حاضر منتظر انجام اصلاحات از سوی سایت دیوار در بخش خرید و فروش حیوانات است و بدیهی است در صورت انجام نشدن وظایف قانونی سایت دیوار، این انجمن پیگیری های حقوقی لازم را انجام خواهد داد.

این صفحه به روز خواهد شد و اطلاعات تکمیلی در آن قرار خواهد گرفت

۱) به روز رسانی اول: در تاریخ ۲۲ تیر ۹۹ مدیر عامل وبسایت دیوار به آوای بوم خبر از انجام گام اول تغییرات و بهبود تا یک هفته بعد داد. در تاریخ ۲۹ تیر ۹۹ اعضای آوای بوم به بررسی و ارزیابی وبسایت دیوار پرداختند. در طول تلاش برای یافتن آگهی های مرتبط با فروش حیات وحش، تعداد یافت شده تقریبا یک سوم میزان تعداد آگهی ها پیش از امضای نامه و ارسال آن به سایت دیوار بود. از این بابت از سایت دیوار تشکر به عمل آمد و مقرر شد گام دوم و نهایی به زودی برداشته شود.

محیط زیست سایت دیوار

نامه به سایت دیوار