مالچ پاشی نفتی

فراخوان همکاری در پژوهش شناسایی اثرات مالچ پاشی

در زمستان سال ۹۸ خبر تصویب مالچ پاشی بخشی از زیستگاه بیابانی اطراف شهرستان ابوزید آباد توسط اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان به گوش رسید. در آن زمان انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم با انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد همراهی کرده و همصدا در ارتباط با تبعات زیست محیطی این طرح اطلاع رسانی و نسبت به انجام آن به طور رسمی اعتراض نمودند. جزئیات کامل این رویداد و اعتراض سازمان های مردم نهاد زیست محیطی را میتوانید در دولینک زیر بخوانید.

مالچ پاشی نفتی در شن زارهای ابوزیدآباد و اعتراض آوای بوم

مالچ پاشی زنگ خطری برای تنوع زیستی ابوزیدآباد

نیاز به وجود پژوهش های روشنگر در ارتباط با تبعات مالچ پاشی بر تنوع جانوری

در آن برهه ی زمانی، در جلساتی که اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان با تشکل های مردم نهاد زیستی محیطی برگزار کرد، کارشناسان و مسئولان این اداره اظهار داشتند که در ارتباط با تاثیران مالچ پاشی نفتی بر تنوع و تراکم پوشش جانوری پژوهش ها به قدری کم است که نمیتوان با تکیه بر آن از انجام پروژه های مالچ پاشی جلوگیری نمود. این اداره کل خود به لزوم انجام چنین پژوهش هایی اشاره کرده و حتی اعلام کرد تا حد امکان از انجام آن پشتیبانی خواهد نمود.

فراخوان همکاری جهت انجام پژوهش بر اثرات مالچ پاشی روی تنوع جانوری

با توجه به اینکه انجام پژوهشی در ارتباط با اثرات مالچ پاشی بر تنوع زیستی و انتشار نتایج حاصل از آن میتواند گامی مثبت و پایدار در روشن سازی تاثیرات مالچ پاشی نفتی بر پوشش جانوری زیستگاه ها باشد و در دیگر نقاط کشور نیز بتوان به نتایج آن استناد نمود، لذا انجمن آوای بوم از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی علاقه مند و متخصص در این موضوع که داوطلب همکاری هستند دعوت مینماید تا ضمن اعلام حضور خود، در گروهی که به همین منظور تشکیل خواهد گردید شرکت فعال داشته باشند. جهت به سرانجام رسیدن این فعالیت طیف وسیعی از متخصصین میتوانند در طراحی پژوهش، فعالیت و حضور میدانی، تحلیل داده ها و ترجمه و انتشار نتایج آن شرکت کنند.

علاقه مندان میتوانند از دو طریق زیر آمادگی خود را اعلام نمایند:

ایمیل:

info@avayeboom.com

شماره تماس برای واتس اپ: ۰۹۱۳۷۴۱۷۴۶۵