انجمن پرنده شناسان آوای بوم

کارگاه آشنایی با پرندگان اصفهان برای همیاران همت آباد

همیاران همت آباد نام یک تشکل مردم نهاد زیست محیطی است که به تازگی در محله ی همت آباد اصفهان فعالیت خود را در فرهنگسرای محله ی مذکور آغاز نموده. هدف از تاسیس این تشکل، کمک به بهبود سلامت محیط و افزایش آگاهی عمومی در این محله بوده است. از این سازمان مردم نهاد میتوانید در وبسایت رسمی آن بیشتر بخوانید.

در آذرماه سال ۹۹، انجمن آوای بوم برای اعضای محترم همیاران همت آباد کارگاهی را با محوریت پرندگان و پرنده نگری برگزار نمود. این کارگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین تشکیل گردید و در آن شهروندان ساکن محله ی همت آباد حضور بهم رساندند.

موضوع این کارگاه در ارتباط با آشنایی با پرندگانی که در اصفهان زندگی میکنند و در محله ی همت آباد نیز قابل مشاهده اند بوده و در حین معرفی پرندگان، در ارتباط با اهمیت آنان برای محیط زیست نیز توضیحات لازم ارائه میگردید. همچنین روش های جذب پرندگان در این کارگاه آنلاین انجمن همیاران همت آباد مورد بررسی قرار گرفته و به خصوص شهروندان با طریقه ی ساخت لانه برای پرندگان و نحوه ی غذا دهی به پرندگان به نحوی که به آسیب به آنان نیانجامد آشنا گردیدند. تدریس این کارگاه آنلاین را ایمان ابراهیمی، عضو انجمن آوای بوم به عهده داشت.