بازدید اعضای آوای بوم از پناهگاه حیات وحش عباس آباد

پناهگاه حیات وحش عباس آباد

اعضای هیئت مدیره انجمن آوای بوم در تاریخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۷، از پناهگاه حیات وحش عباس آباد بازدید کردند.

عباس آباد از مهم ترین زیستگاه های طبیعی کشور است که در آن گونه های بسیاری، به خصوص گربه سانان کشور یافت میشوند. عباس آباد بیش از ۳۰۰ هزار هکتار وسعت دارد که ۲ پاسگاه محیطبانی در منطقه وظیفه ی حفاظت از تنوع زیستی آن را به دوش میکشند.

عباس آباد همچنین زیستگاه تنوع کم نظیری از پرندگان نیز هست. ۲ گونه از پرندگان، زاغ بور و هوبره دارای بیشترین اهمیت حفاظتی در این منطقه هستند. زاغ بور به عنوان تنها پرنده اندمیک کشور (تنها پرنده ای در ایران، که جز ایران در هیچ کشوری تا کنون ثبت نشده است)، و هوبره به عنوان پرنده ای زیبا که به دلایل مختلف در معرض خطر قرار دارد.

آوای بوم با توجه به رسالت خود، که کمک به حفظ بقای پرندگان در کشور است، در این بازدید به بررسی مشکلات این ۲ گونه در منطقه و اقدامات قابل انجام پرداخت. همچنین اعضای آوای بوم موفق شدند با راهنمایی محیطبانان منطقه از هر دو گونه تصویر برداری نمایند.

لازم به ذکر است در این بازدید، گونه هایی چون عقاب شاهی، جغد کوچک، چک چک دشتی، ترم تای، کوکر گندمی و سارگپه پابلند نیز مشاهده شد که در این میان مشاهده ترم تای به دلیل کمبود گزارش ها از حضور این گونه در مرکز ایران، میتواند با ارزش باشد.

با کلیک بر روی دکمه ی زیر میتوانید کلیپ زیبایی که توسط میلاد لطیفی در این سفر ساخته شده است را تماشا کنید.

 

Rate this post