روش های اصولی جذب پرندگان

جذب پرندگان؛ کارگاه آنلاین آوای بوم

آشیانه سازی,  و عذا دهی به پرندگان, از دیرباز مورد توجه انسان ها بوده است. چرا که از ابتدا انسان با توجه به دلایل متعدد خصوصا منافعی که برای محیط زندگی خود داشته است, علاقه به جذب پرندگان داشته اند. به همین دلیل است که ساخت آشیانه و غذا دهی به پرندگان به مثابه علم است که در اکثر نقاط جهان طرفداران زیادی دارد و مطالعات بسیاری در این خصوص در طول سالیان دراز انجام شده است. اما روش های اصولی را میشناسیم؟

این موضوع به انسان امروزی که درگیر شهرنشینی و دغدغه های مربوط به آن است کمک می کند تا پرندگان را به محل زندگی خود بکشاند و بخشی از طبیعت را در حیاط یا بالکن خانه خود در مرکز شهر داشته و از تجربه آن لذت ببرد.

به همین دلیل انجمن آوای بوم بر آن شد تا روش های اصولی را به مخاطبانش یاد دهد, تا بدون آسیب به پرندگان و محیط زیست و تغییر در رفتار طبیعی آنها، پرندگان را به خانه های انسان ها بیاورد.
به همین منظور و با توجه به همه گیری ویروس کرونا و داشتن مخاطبانی از همه جای نقاط ایران, کارگاه به صورت آنلاین و مجازی برگزار گردید و این دومین کارگاه آنلاین آوای بوم محسوب می شود.
در این کارگاه که در تاریخ 1 اردیبهشت ماه 1399 برگزار شد، تعداد 24 نفر از علاقه مندان به این حیطه, حضور داشتند و به مباحثی همچون اصول ساخت آشیانه مناسب برای پرندگان و محل نصب آنها، راهکار های محافظت از لانه ها در برابر مهاجمان طبیعی، انواع فیدر ها، انواع و روش های ساخت آنها پرداخته شد.

webinar birds