گزارش جلسه انجمن آوای بوم با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

در آخرین روزهای شهریور جلسه ای با حضور آقای دکتر حشمتی؛ مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست اصفهان و انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم در اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان برگزار شد.

در این جلسه که به منظور هم افزایی در اقدامات حفاظتی مرتبط با پرندگان و تعامل و همکاری بیشتر با اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان انجام شد، خانم سعادتی؛ رییس محترم اداره آموزش و مشارکت های مردمی و همچنین آقای دکتر اکبری سرپرست محترم معاونت نظارت و پایش اداره کل حضور داشتند؛ مدیرعامل انجمن آوای بوم گزارشی از طرح های ارائه شده از سوی آوای بوم ارائه کرد.

نصب تابلوهای تصادفات جاده ای برای حفاظت از زاغ بور، طرح آزمایشی کنترل جمعیت جونده های شهر ورزنه، همکاری با پلیس فتا به منظور کاهش جرائم زیست محیطی در حصوص پرندگان در فضای مجازی، حفاظت از پرندگان لاگون های ذوب آهن و … از جمله طرح هایی بود که در این جلسه مطرح شده و در خصوص روند پیشبرد یا توقف آن ها به مدیرکل گزارش داده شد.

ایمان ابراهیمی و اعضای انجمن آوای بوم حاضر در جلسه؛ ضمن بیان مشکلات موجود بر سر راه اجرایی شدن این طرح ها که دلایل مختلفی از جمله حجم بالای مسائل زیست محیطی استان دارد؛ از آقای دکتر حشمتی درخواست کردند به منظور تسریع و تسهیل اجرایی شدن پروژه ها، ساز و کاری را فراهم کنند که آوای بوم بتواند روند انجام برخی پروژه ها را زیر نظر اداره کل و از طریق ادارات شهرستان ها پیگیری کند.

در این نشست آقای دکتر حشمتی ضمن استقبال و یاد آور شدن حمایت همیشگی اداره کل از فعالیت سازمان های مردم نهاد، قول مساعد دادند که روند اجرایی شدن طرح ها با در نظر گرفتن اصول و قوانین اداره کل، تسهیل شود.
همچنین آقای دکتر اکبری در خصوص مشکلات موجود محیط زیستی استان و محدودیت هایی که برای بررسی و اجرای طرح ها وجود دارد، توضیحاتی را بیان کردند.
انجمن آوای بوم از نخستین روزهای فعالیت خود همواره در تلاش برای به ثمر نشستن اهداف حفاظت محیط زیستی در کنار اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوده است و در حد توان این همراهی را ادامه خواهد داد.