لانه‌ی پرندگان صفه

۷۱ درصد از نست باکس‌ها (جعبه‌های لانه‌سازی) در پارک صفه توسط پرندگان استفاده شده است

نست باکس‌هایی که انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم و شهرداری منطقه‌ی ۵ اصفهان در پارک صفه‌ نصب کرده بودند، در مورخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ توسط کارشناسان و داوطلبان آوای بوم مورد پایش قرار گرفت و در طی این پایش مشخص شد که در حال حاضر ۷۱ درصد از نست باکس‌های نصب شده با استقبال پرندگان رو به رو شده و در آن‌ها زادآوری انجام شده است. همچنین در این پایش مشخص شد ۲۰ درصد از نست باکس ها مورد استقبال پرندگان قرار نگرفته و ۹ درصد از آن‌ها نیز متاسفانه توسط افراد نامشخص آسیب دیده و یا به سرقت رفته بودند.

نصب لانه‌ی پرندگان در کوه صفه‌ی اصفهان با هدف ادامه‌ی پروژه‌ی ساخت و نصب نست باکس در انجمن آوای بوم انجام شد. در این فعالیت، کارشناسان آوای بوم و عوامل اجرایی شهرداری با کمک یکدیگر لانه‌ها را طراحی، ساخته و نصب کردند و در طی ۵ روز در شهریور ۱۴۰۰ در پارک صفه‌ی اصفهان نصب نمودند. پارک صفه‌ی اصفهان یک پارک کوهستانی در جنوب شهر اصفهان است که محل تفریح و کوهپیمایی شهروندان میباشد.
در این پایش همچنین مشخصات هر نست باکس به طور دقیق ثبت و تصویربرداری شد و پس از تکمیل کامل اطلاعات و پایش مجدد نست باکس‌ها، گزارش علمی مکتوب از این طرح با همکاری شهرداری منتشر خواهد شد.

نست باکس جعبه‌ای است که با هدف جذب پرندگان برای لانه سازی نصب میشود. هدف از نصب آن معمولا نزدیکی پرندگان به انسان‌ها و افزایش فرهنگ پرنده‌دوستی است.

پایش نست باکس های صفه

لونه پرنده اصفهان

آوای بوم لونه پرنده

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس


آدرس: اصفهان، خیابان سجاد، خیابان ارباب، کوچه قصر، پلاک ۲

ایمیل: info@avayeboom.com

شماره تماس: ۰۹۹۱۴۰۱۳۷۸۱

شماره تماس منابع انسانی: ۰۹۳۶۱۷۶۱۰۲۱

4/UgEVjFgR-8qhAZpwJM6Bfl2C6MggkekGB1w7nytXkYQxb-7eYEKPl0Q