پویش مردمی ایمن سازی جاده برای یوز ایرانی

آوای بوم در ایمن سازی جاده برای یوزپلنگ ایرانی مشارکت می‌کند

یوز های ماده در ایران تنها در پارک ملی توران زندگی میکنند. منطقه حفاظت شده ای که نزدیک جاده تهران – مشهد در منطقه ای به نام عباس آباد قرار دارد. اما این جاده برای یوزپلنگان امن نیست!

در حالی که تنها 30 یوز آسیایی در دنیا وجود دارد، 13 یوز در اثر تصادف با اتومبیل در همین جاده تلف شدند!

 

 

 

 

اگرچه تاکنون پیگیری های مکرری صورت گرفته، اما اقدامات مسئولین ذیربط کافی نبوده و جاده از تجهیزات مناسب ایمن سازی برخوردار نیست. لذا بار دیگر یوز ایرانی برای ادامه حیات خود به پشتیبانی مردم این سرزمین نیاز پیدا کرده است.

انجمن آوای بوم مفتخر است که با همکاری 4 ارگان مردم نهاد دیگر، این جاده را برای عبور یوز های باقی مانده ایمن کند تا قدمی برای جلوگیری از انقراض گونه یوز بردارد. ارگان های همکار در این پروژه شامل انجمن نذر طبیعت، موسسه طبیعت پایدار و انجمن یوزپلنگ ایرانی است.

پروژه گذرگاه امن یوز در بهار ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده و تا زمان ایمن سازی جاده‌ی عباس آباد برای گذر یوز ادامه خواهد یافت. در این کمپین اقداماتی نظیر فنس کشی حاشیه‌ی جاده، ایجاد روشنایی در کنار جاده و بهبود زیرگذر های موجود در دستور کار قرار گرفته است.

شما می‌توانید اخبار مرتبط با این پروژه را از طریق همین وبسایت یا وبسایت نذر طبیعت  دنبال کنید.

همچون گذشته به صورت آنلاین با اتصال به درگاه بانکی از این پروژه حمایت کنید و یا کمکهای خود را به حساب زیر واریز نمائید :

شماره کارت: 5041727010029716 به نام  موسسه نذرطبیعت وطن ما

شناسه شبا:IR720700001000226450907001

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *