لانه پرندگان باغ بانوان اصفهان

جذب پرندگان به باغ بانوان اصفهان

باغ بانوان یکی از مجموعه‌های پارک ناژوان در اصفهان است. پارک ناژوان یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های اصفهان بوده که به دلیل قدمت و تنوع گیاهی بالای آن، یکی از بهترین نقاط شهر اصفهان برای حضور پرندگان و انجام فعالیت پرنده نگری است. کارشناسان و داوطلبین آوای بوم با همراهی مدیریت باغ بانوان اصفهان در طول مدت چندین ماه از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ طی جلسات مشترک برنامه ای را برای جذب بیشتر پرندگان به این پارک طراحی و اجرا نمودند.

از جمله فعالیت های انجام شده میتوان به نصب نست باکس (لانه پرندگان)، نصب غذادهنده ی پرندگان (فیدر)، تغییر پوشش علفی با تمرکز بر گونه‌های بومی و بهبود وضعیت برکه‌ی آب به گونه‌ای که بیشتر مورد استفاده‌ی پرندگان قرار گیرد اشاره کرد. نصب لانه پرنده در این باغ به سرعت موفقیت آمیز بوده و پرندگان در آن لانه سازی کردند. همچنین لانه‌های نصب شده در غالب پروژه‌ی نصب نست باکس که در آوای بوم از سال ۹۵ در حال اجراست مورد پایش قرار میگیرد.

فعالیت‌های انچام شده در باغ بانوان اصفهان با هدف جذب پرندگان و در ادامه آموزش حاضران در این باغ در ارتباط با پرندگان انجام شد. در برنامه‌های آتی در این باغ نصب تابلوی راهنمای پرندگان بومی و مهاجر و همچنین در اختیار قرار دادن کاتالوگ آشنایی با پرنده نگری برای افراد حاضر در باغ در نظر گرفته شده است.

Rate this post
1 پاسخ
  1. میهمان
    میهمان گفته:

    در مورد رشته بومشناسی آیا میشود ارشد این رشته را از لیسانس یک رشته نامرتبط خواند؟ در خارج از ایران چطور؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *