برگزاری رویداد بوتیمار

 

موسسه هنری سرو آزاد با همکاری ایمان ابراهیمی، مدیر عامل انجمن حفاظت پرندگان آوای بوم رویداد بوتیمار را برگزار کردند.

 

 

 

 

 

 

 

این رویداد در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ در فرهنگسرای امام خمینی در محله‌ی نیاوران شهر تهران و به مناسب روز جهانی پرندگان مهاجر (World Migratory Bird Day) برگزار شد. در این رویداد ۲ ساعته، مدعوین و کارشناسان در دو قسمت به گفتگو پرداختند. قسمت اول در ارتباط با نقد کتاب مهاجرت پرندگان نوشته‌ی ایمان ابراهیمی بود که در سال ۱۳۹۹ منتشر شد و در آن موضوع مهاجرت پرندگان به طور کامل مورد بررسی قرار گفته و وضعیت پرندگان مهاجر در دنیا و ایران مورد بحث واقع شده است. در این کتاب تصاویر ۲۳ عکاس حیات وحش ایران از پرندگان نیز منتشر شده است.

 

 

 

قسمت دوم این رویداد در ارتباط با وضعیت حفاظت از پرندگان مهاجر در ایران بود. وضعیت فعلی پرندگان مهاجر، پروژه های مرتبط با حفاظت از آن‌ها که تا کنون در کشور انجام شده و فعالیت‌های حفاظتی که در حال حاضر انجام آن ها ضروری به نظر میرسد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

کارشناسان و متخصصان مدعو در این جلسه عبارت بودند از: محمد درویش، هیئت علمی مرکز مطالعات گیاهی کشور، جمشید منصوری، پرنده شناس و اکولوژیست پیشکسوت ایرانی، علیرضا هاشمی مدیر موسسه پرنده شناسی طرلان، حمیدرضا میرزاده سردبیر روزنامه‌ی پیام ما، آرش حبیبی آزاد پیشکسوت پرنده نگری در کشور و ایمان ابراهیمی مدیر انجمن آوای بوم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *