گنجینه های تالابی

برگزاری هفتمین وبینار گنجینه های تالابی

هفتمین وبینار از مجموعه وبینار های گنجینه های تالابی برای صاحبنظران، اساتید، مدیران ارشد تالابی، دبیران شبکه‌های استانی، مدیران تشکل‌های مردم‌نهاد، دانشجویان و کارشناسان محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری، جوامع محلی حاشیه تالاب‌ها و عموم مردم علاقمند در فضای اسکای روم توسط گروه هم اندیشان تالابی و شبکه ی سازمان های مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی کشور با مشارکت آوای بوم برگزار گردید.

این وبینار به مناسبت پنجاهمین سالگرد کنوانسیون رامسر و با هدف آشنایی بیشتر با جنبه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی تالاب‌ها، با حضور استادان دانشگاه، متخصصان و صاحبنظران، مدیران ارشد تالابی، فعالان و کنشگران محیط زیست و گردشگری و با مشارکت جوامع محلی برگزار گردید.

در بخشی از این وبینار، ایمان ابراهیمی مدیر عامل انجمن آوای بوم با موضوع “نقش پرنده‌نگری در در حفاظت پایدار اکوسیستم تالاب‌ها” به سخنرانی پرداخت و پس از آن پاسخگوی پرسش های حاضران بود. در این وبینار که با حضور بیش از ۶۰ نفر از حاضران برگزار شد، افراد با پرنده نگری، ارزش پرندگان مهاجر در توسعه‌ی پرنده نگری، ارزش تالاب ها به عنوان زیستگاه پرندگان و بستر توسعه ی بوم‌گردی و نقش پرنده نگری در حفاظت آشنا شدند. همچنین در این وبینار به وضعیت فعلی ایران در توسعه‌ پرنده نگری و کمبود ها و پتانسیل های آن پرداخته شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *