برگزاری پرنده نگری مشترک با گروه چیاکو

گروه گردشگری چیاکو یکی از گروه های بسیار فعال در زمینه اکوتوریسم در استان اصفهان میباشد. عمده برنامه های گردشگری این گروه متمرکز بر طبیعت گردی بوده و مخاطبان برنامه های آنان را عموما طبیعت دوستان تشکیل میدهند.

آوای بوم همواره یکی از موثر ترین راه های حفاظت عمومی پرندگان در کشور را، آشنایی مردم و به خصوص گردشگران با پرندگان و پرنده نگری میداند. در این راستا آوای بوم به همراه گروه گردشگری چیاکو، برنامه ای مشترک برای آشنایی مخاطبان این گروه با پرنده نگری ترتیب داد. در این برنامه که در اولین جمعه ی بهمن ماه آغاز شد، تعدادی از اعضا و همسفران چیاکو به همراهی اعضای باشگاه پرنده نگری آوای بوم در اصفهان به پرنده نگری پرداختند.

برنامه از 7 صبح در حاشیه زاینده رود در شرق اصفهان آغاز گردید. این برنامه ی نیم روزه در نهایت با بحث مشترک اعضای دو گروه در ارتباط با مسائل حوزه ی گردشگری و محیط زیست پایان یافت و مقرر گردید برنامه های پرنده نگری مشترک میان دو گروه در آینده توسعه یابد.

لازم به ذکر است در این پرنده نگری، در فاصله نیم روز 22 گونه پرنده مشاهده گردید. همجنین شرکت کنندگان شانس این را داشتند که در ابتدای برنامه، یک عدد سنقر تالابی را از فاصله بسیار نزدیک و به مدت مناسب تماشا کنند.

پرندگان مشاهده شده در این برنامه به قرار زیر است:

1. آبچلیک تکزی

2. سنقر تالابی

3. کلاغ ابلق

4. پی پت تالابی

5. گنجشک خانگی

6. کاکایی سر سیاه

7. قمری خانگی

8. مرغ مینا

9. کبوتر چاهی

10. سهره جنگلی

11. دم جنبانک زرد

12. سسک بیدی

13. قرقی

14. آبچلیک پا سرخ

15. زردپره تالابی

16. زرد پره لیمویی

17. سهره دمگاه سفید

18. گنجشک سینه سیاه

19. حواصیل خاکستری

20. دارکوب سوری

21. چارخو

22. سینه سرخ

 

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *