حضور آوای بوم در نمایشگاه جشنواره فیلم سبز

جشنواره فیلم سبز، جشنواره ای دو سالانه است که با حمایت سازمان حفاظت از محیط زیست در ایران و به صورت بین المللی برگزار میگردد. در این جشنواره، از تمام فیلمسازان دنیا دعوت به عمل می آید که با ارسال آثار خود در ارتباط با محیط زیست، در این مراسم شرکت نمایند. جشنواره فیلم سبز با هدف حمایت از فیلم های مرتبط با محیط زیست و با همچنین با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم با دغدغه های محیط زیستی برگزار میگردد. در طول برگزاری این جشنواره، ادارات کل حفاظت محیط زیست استان های سراسر کشور نیز برنامه هایی مرتبط با این جشنواره را اجرا کرده و در محلی معین فیلم های برگزیده را به نمایش میگذارند.

در جشنواره فیلم سبز سال 1396، اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری برنامه های ویژه ای را ترتیب داده بود. در این استان از چندین هفته قبل از مراسم، اطلاع رسانی های مفصلی در سطح شهر انجام گردیده بود و برنامه های مفصلی نیز ترتیب  داده شده بود. در جشنواره امسال که در تاریخ 18 لغایت 24 شهریور ماه برگزار گردید، اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، نمایشگاهی را ترتیب داد که در آن صاحبان مشاغل مختلف به معرفی فعالیت های خود پرداختند.

آوای بوم با هدف معرفی فعالیت پرنده نگری، پاسخگویی به سوالات مردم در ارتباط با پرندگان و همچنین معرفی این موسسه و فعالیت هایش به مردم محترم استان چهارمحال و بختیاری در این نمایشگاه شرکت نمود. در غرفه ی آوای بوم مردم میتوانستند به طور مستقیم “نست باکس” که وسیله ای جهت جذب پرندگان به محل زندگی است را مشاهده کرده و با شیوه ی ساخت آن آشنا شوند. همچنین افراد با تماشای تصاویر پرندگان میتوانستند با پرندگان استان خود بیشتر آشنا شوند. در کنار غرفه تلسکوپ پرنده نگری و ابزار آن نصب گردیده بود و به این طریق افراد میتوانستند بیشتر با این فعالیت آشنا گردند.

لازم به ذکر است مدیر محترم اداره کل حفاظت محیط زیست استان به همراه مدیر محترم آموزش این اداره کل با حضور در غرفه ی آوای بوم، با فعالیت های این موسسه بیشتر آشنا گردیده و به بیان دغدغه ها و مسائل مرتبط با پرندگان در این استان پرداختند.

نمایشگاه پرنده نگری

جشنواره فیلم سبز پرنده نگری

مهمانی شهر سبز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *