حواصیل خاکستری به انگلیسی

حواصیل خاکستری ؛ ماهیگیر با وقار

آیا حواصیل خاکستری را می شناسید؟ آیا این پرنده نسبتا بزرگ را در محیط اطراف خود مشاهده نموده اید؟ حواصیل خاکستری نیز همچون حواصیل سفید بزرگ از خانواده حواصیل هاست. همچنین حواصیل خاکستری مانند اردک سرسبز از پرندگان آبچر است. برای اینکه بدانید بینایی در پرندگان چگونه است و دنیای پررنگ تر پرندگان را بشناسید مطالب مربوطه را مطالعه نمایید. شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که حواصیل خاکستری به انگلیس چه می شود. نام انگلیسی این پرنده Grey Heron می باشد. در این مطلب به طور خلاصه شما را با این پرنده آشنا خواهیم کرد.

یکی از پرندگان زیبای شهرمان که با فرا رسیدن فصل سرما در کنار زاینده رود و سایر کانال ها و آبگیرها مشاهده می شود ، ” حواصیل خاکستری ” نام دارد که با توجه به پر و بال خاکستری و جثه نسبتاً بزرگی که تا 93 سانتیمتر می رسد، با پرنده دیگری اشتباه نمی شود. نر و ماده آن شبیه به هم بوده و منقار ضخیم و پاهای روشن به رنگ صورتی مایل به قهوه ای، از دیگر مشخصات ظاهری آن است.

حواصیل ها در هنگام پرواز ، گردن را به شکل S روی شانه جمع می کنند ( در حالی که پرندگانی نظیر لک لک ها و قوها موقع پرواز ، گردن را کشیده نگه می دارند ) و فرم بال هایشان از روبرو ، تشدید برعکس را تداعی می کند. حواصیل خاکستری در قسمت کم عمق آب مدتها در انتظار می ایستد و به محض دیدن طعمه، با منقار نیزه مانندش آن را شکار می کند. تغذیه ای که عمدتا حواصیل های خاکستری دارند شامل ماهی ها، دوزیستان و حشرات می شود.