رها سازی عقاب دوبرادر

یک عدد عقاب دو برادر در تابستان 1396 از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین شهر، جهت درمان و تیمار به آوای بوم تحویل داده شد. این عقاب که از عفونت شدید پا رنج میبرد، قادر به پرواز و شکار نبود و مدت های طولانی از زندگی خود را در اسارت گذرانده بود.

آوای بوم با دریافت این عقاب دوبرادر، آن را در سریع ترین زمان به دامپزشکی منتقل کرد. پس از مراحل اولیه درمان، مرحله تیمار و آموزش پرنده آغاز گشت. با اینکه احتمال بهبود و در نهایت رهاسازی این عقاب چندان زیاد نبود، با روحیه و انرژی خود عقاب دوبرادر و همراهی و همیاری اعضای آوای بوم و آقای دکتر شاهزمانی، این عقاب در نهایت بهبود یافت. 

در ابتدای آذر ماه پس از بررسی کامل تصمیم به رها سازی این عقاب دوبرادر گرفته شد. در نهایت پس از اعلام در فضای مجازی برای شرکت شهروندان در این برنامه رها سازی، عقاب دوبرادر در تاریخ 9 آذر ماه در حاشیه پارک ملی کلاع قاضی رها سازی شد.

عقاب دوبرادر یکی از عقاب های کمیاب دنیا بوده که علاقه به زیستگاه کوهستانی و جنگلی دارد. عمده غذای این پرنده را پرندگان کوچک تر و جوندگان تشکیل میدهد.

شما را دعوت میکنیم به تماشای کلیپ کوتاهی که از فرایند درمان و رها سازی این عقاب تهیه شده است. برای تماشای این کلیپ بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

اینجا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *