رها سازی یک عدد دلیجه و یک عدد زاغی

در تاریخ 16 مرداد ماه سال 1396، آوای بوم اقدام به رها سازی دو عدد از پرندگانی نمود که مدتی را تحت مراقبت و درمان بودند.

یک عدد زاغی که توسط یکی از اعضای تیم آوای بوم در روستای قهدریجان با بال شکسته و عفونت یافت شده بود، پس از مدت ها تیمار آماده ی رها سازی گشته بود. لازم به ذکر است که با وجود کنترل شدن عفونت و بهبود زخم در این پرنده، متاسفانه قدرت پرواز .قوی در این پرنده وجود نداشت . در نتیجه پس از چندین تست مختلف، آوای بوم تصمیم به رها سازی این پرنده در محلی نمود که از لحاظ امنیت و تامین غذا دچار مشکلی نگردد و به این منظور محل دفن زباله شهرستان اصفهان انتخاب گردید و این پرنده رها سازی شد.

پرنده دوم یک عدد دلیجه بود که توسط دوست داران محیط زیست در یکی از صنایع اصفهان یافت شده بود. این پرنده از لحاظ جسمانی دچار مشکل خاص نبود اما از ضعف جسمانی رنج میبرد. پس از مدتی تیمار و مراقبت در محل آوای بوم این پرنده نیز آماده ی بازگشت به طبیعت گشته بود.

در نهایت با همراهی مدیر محترم و اعضای جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست، این پرنده به روستایی در حاشیه ی منطقه حفاظت شده کرکس منتقل شده و رها سازی گردید. ضمنا پس از رها سازی، یک عدد عقاب مارخور نیز در منطقه رویت  تصویر برداری شد که به نظر میرسد تا کنون در این منطقه مشاهده نگردیده بود.

تصاویری از این رها سازی را در زیر مشاهده مینمایید:

رها سازی دلیجه- جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست شاخه اصفهان

عقاب مارخور

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *