مشارکت آوای بوم در جنگلانه

جنگلانه نام پروژه ای برخاسته از سمن های مردمی محیط زیستی است که از سال 1393 رسما فعالیت دارد. این پروژه تلاش دارد مردم را برای حفظ رویشگاه های طبیعی آشنا کرده و گونه های بومی مهم گیاهان را حفظ نماید. شیوه ی عمل این پروژه اینگونه است که سمن های استان های گوناگون را دعوت میکند به شناسایی یک مکان بسیار مناسب جهت احیای رویشگاه محلی، شناسایی گونه ی بومی و مفید گیاه منطقه و کاشت آن گیاه توسط مردم و سمن ها به صورت مشارکت مردمی.

برای نشان دادن وحدت عمل در این پروژه، بالا رفتن توان پیگیری و دنبال کردن نتایج کار و ارائه ی گزارش عملکرد مناسب، مقرر گردیده است که تمام سمن های متقاضی در یک بازه ی و روز مشخص اقدام به این کار نمایند و نتایج حاصل از عملکرد خود را به مدیریت جنگلانه ارسال نمایند.

آوای بوم با توجه به اینکه یکی از اهداف خود را حفظ و صیانت از زیستگاه های مناسب پرندگان در کشور میداند، در جنگلانه سال 1396 مشارکت فعالی داشت. در روز 24 آذر ماه سال 1396، آوای بوم همراه با جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست و با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان راهی یک رویشگاه طبیعی و مهم در منطقه ای در حاشیه ی زرین شهر و در مرز میان دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری شد. گونه ی گیاه مناسب جهت کاشت، توسط جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست شاخه اصفهان و اداره کل منابع طبیعی شناسایی و بذر آن خریداری شده بود. 

تیم شرکت کننده از سوی آوای بوم همچنین پس از برنامه کاشت بذر منطقه را ترک نکرده و تا غروب آفتاب به بررسی پرندگان و تنوع زیستی منطقه پرداختند.

 

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *