رها سازی سارگپه‌ ی پابلند در پارک ملی کلاه قاضی

یک سارگپه‌ی پابلند که مدتی پیش توسط شهروندان به انجمن آوای بوم رسیده بود، پس از گذراندن مراحل بازپروری و کسب اطمینان از سلامت جسمانی، در پارک ملی کلاه قاضی رهاسازی شد.

رهاسازی این گونه با حضور اعضای آوای بوم و علاقه‌مندان به پرندگان و همراه با محیطبان منطقه در تاریخ ۶ اسفند انجام گرفت.

یکی از فعالیت‌های انجمن آوای بوم در طول سالیان گذشته، دریافت و تیمار و رهاسازی پرندگان آسیب دیده بوده است. منابع مالی مورد نیاز برای درمان و نگهداری پرندگان از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری میگردد که دعوت میکنیم شما هم در بازگشت پرندگان به طبیعت سهمی داشته باشید. برای اینکار کافی است در وبسایت آوای بوم روی گزینه‌ی کمک های مالی کلیک نمایید.

توضیح: بهترین روش رهاسازی اغلب پرندگان، باز کردن درب کارتن و فاصله گرفتن از آن است. متاسفانه در این رهاسازی، با بازکردن درب کارتن متوجه شکل بد قرار گیری پرنده در کارتن شدیم که ناچارا پرنده را از آن خارج نمودیم. در صورت علاقه میتوانید راهنمای کامل رهاسازی و بازگردانی پرندگان در طبیعت را مطالعه کنید.

 

10 پاسخ
 1. اکبرقلیزاده
  اکبرقلیزاده گفته:

  سلام
  خبرخوشحال کننده و تواما اندوه ناکی است
  جمع مشتاقان زندگی ، اما بدور از اسباب تحقق آن در خود ، بالندگی عشق ، رشد اون ،تا چه میزان در محیط زندگیمان ، ترویج میشود تا ما به زندگی واقعی و حقیقی با مسئولیتهای آن مواجه بشویم ؟ سوال مهمی است ، من در آستانه 65سالگی ….وقتی دیگربه تنهایی خوگرفته ام با پرنده هایم سر می کنم ، اما ، اما این جمع چه !؟ ای خداوند متعال ، اسباب خیری . والسلام

  پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  چه کار مفیدی خدا این افراد علافو خیر بده
  خبر مهمی بود چندین روزم دارید پخشش می کنید جدا خسته نباشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *