به مناسبت هفته محیط زیست: برگزاری کارگاه آموزشی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرکرد

5 ژوئن، مصادف با 15 خرداد، از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم نسبت به حفظ محیط زیست و تحریک سیاستمداران در راستای تصمیم گیری های حفاظت از گونه های زیستی جانوری و جلوگیری از تخریب محیط زیست، به عنوان روز جهانی محیط زیست انتخاب شده‌است. تشکل ها و نهادهای مختلف زیست محیطی تلاش می کنند به این بهانه و در طول هفته منتسب به این روز با برگزاری برنامه ها و رویدادهای مختلف، حساسیت گروه های مختلف جامعه را نسبت به مسائل زیست محیطی افزایش دهند.

به همین مناسبت و به دعوت اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری، انجمن آوای بوم در تاریخ چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، مهمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان چهارمحال و بختیاری بود. در این روز، کارشناسان این انجمن به آموزش مربیان و معلمان کودکان پرداخته و این مربیان با زندگی پرندگان بیشتر آشنا شدند. همچنین در این کارگاه یک روزه در ارتباط با پرندگان شاخص کشور و استان نیز آموزش هایی داده شد. در ادامه معلمان با اصول جذب پرندگان آشنا شده و آموختند که چگونه میتوان کودکان را به سمت علاقه و تحقیق بیشتر در ارتباط با پرندگان ترغیب نمود.

در این کارگاه مربیان محترم با تفریح پرنده نگری و اصول و قواعد آن بیشتر آشنا شده و نحوه ی برگزاری برنامه های پرنده نگری برای کودکان و نوجوانان را آموختند. مربیان به بیان تجربیاتی در ارتباط با آموزش پرندگان به کودکان صحبت کرده و به بسیاری از سوالات آنان پاسخ داده شد. در پایان مراجعی برای مطالعه بیشتر معرفی گردید.
برنامه ی دیگری نیز به مناسبت هفته محیط زیست توسط این انجمن برگزار گردید که میتوانید گزارش آن را در اینجا بخوانید:

گزارش گشت پرنده نگری کودکان مهدکودک نونهالان به مناسبت هفته محیط زیست