گزارش گشت پرنده نگری کودکان مهدکودک نونهالان به مناسبت هفته محیط زیست

5 ژوئن، مصادف با 15 خرداد، از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم نسبت به حفظ محیط زیست و تحریک سیاستمداران در راستای تصمیم گیری های حفاظت از گونه های زیستی جانوری و جلوگیری از تخریب محیط زیست، به عنوان روز جهانی محیط زیست انتخاب شده‌است. تشکل ها و نهادهای مختلف زیست محیطی تلاش می کنند به این بهانه و در طول هفته منتسب به این روز با برگزاری برنامه ها و رویدادهای مختلف، حساسیت گروه های مختلف جامعه را نسبت به مسائل زیست محیطی افزایش دهند.

به همین مناسبت و باتوجه به اهمیت این موضوع و دغدغه اعضای انجمن پرنده شناسان آوای بوم نسبت به آشنایی کودکان و ایجاد حس تعلق نسبت به محیط زیست و زیستگاه طبیعی پرندگان، در روز دوشنبه 20خردادماه 98 انجمن پرنده شناسان آوای بوم میزبان تعداد قابل توجهی از کودکان مهدکودک و پیش دبستانی نونهالان بود.

گزارش گشت پرنده نگری کودکان مهدکودک نونهالان به مناسبت هفته محیط زیست


در این روز تعدادی از اعضای این انجمن درکنار کودکان به گشت پرنده نگری در پارک ناژوان و تماشای چرخ ریسک پشت بلوطی و لانه این پرنده زیبا پرداختند. همچنین در این گشت کودکان استفاده و کاربرد دوربین دوچشمی را تجربه نمودند و با کتاب راهنمای پرندگان ایران و برخی از گونه های موجود در این کتاب آشنا و درکنار بازی سرخوشانه در طبیعت با تصاویر، آواز و صدای پرندگانی چون پری شاهرخ، هدهد، دارکوب، چرخ ریسک بزرگ، چرخ ریسک پشت بلوطی و بلبل آشنا شدند و از موسیقی و انرژی طبیعت لبریز شدند.

 

1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.